E quajtën të plakur, Ronaldo tremb të gjithë me statistikat e frikshme

Erdhi me mjaft bujë, elozhe apo dhe kritika, por sërish mbetet i njejti.

Loading...

Ndonëse 33 vjeçar tashmë Ronaldo vijon të tremb të gjithë me paraqitjet e tij. Ai vijon të godasë të gjithë kritikat që e quajtën të plakur. E kjo shihet mjaft lehtë në statistikat e tij.

Plot 100 milionë euro u shpenzuan për të e mesa duket ja ka vlejtur. Në 14 ndeshjet e luajtura në Seria A, portugezi ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës plot 10 herë. Por jo vetëm kaq. Ai ka dhënë edhe 5 passime/assite për gol tek shokët e tij.

Ronaldo udhëheq garën e golashënuesve në kampionatin italian, së bashku me sulmuesin e Xhenoas, polakun Piatek./Shqipëriaime