Moti na surprizon serish, ja zonat ku do kete reshje

Ditëve të ftohta të dhjetorit duket se u erdhi fundi.

Loading...

Sipas parashikimit të motit nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ditën e sotme do të ketë rritje temperaturash dhe reshje shiu.

Reshjet

Nesër në shumë qarqe priten reshje shiu lokale të dobëta.

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 16 °C

në vendet e ulëta: 7 / 14 °C

në vendet malore: 1 / 9 °C

Era

Nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.