Nuk ka patur kurrë të dashur, 20 vjeçarja lind fëmijën dhe pretendon se është ‘Virgjëresha Mari’, mjekët thonë…

Një vajze rreth te 20tave shtatzënë, që kurrë nuk kishte patur nje te dashur ne jeten e saj ne menyre misterioze lindi një fëmijë megjithëse pretendonte të ishte një virgjëreshë.

Loading...

Mjeket deklarojne se ajo ishte shtatzene, por per shkak te peshes se saj, ajo nuk e kishte vene re qe mbante nje femije ne bark.
Kur e mori vesh, e reja mbetur te per e habitur ne fillim, por me pas duhet ta pranonte qe brenda saj po rritej nje qenie njerezore.

Mjeku i cili preferoi te mbetej anonim rrefen se: “Ajo me kërkoi që të bëjmë një provë për virgjërinë ndaj saj, ishte shumë zhgënjyese”.

Sipas stafit të spitalit, vajza ishte e bindur qe kurre nuk kishte bere seks dhe, sepse kurre nuk i kishin pelqyer meshkujt, transmeton Shqiperia Ime.

Kur mjeku e pyeti se nese kishte bere ndonje gje te pavetedijshme nen efektin e alkoolit, ajo iu pergjigj se eshte alergjike ndaj tij.

Spitali vendosi qe ajo te lindte foshnjen me metoden cezariane dhe ne daten 6 Shkurt ajo i dha jeten nje djali te shendetshem.

Megjithatë, i porsalinduri iu dorëzua prindërve të vajzes, pasi ajo nuk pranoi ta ushqente atë.

Sipas njoftimeve, gruaja jeton e vetme dhe, për shkak të peshës së saj dhe ciklit menstrual të parregullt, dhe kurrë nuk e ka vërejtur se ajo ishte shtatzënë.

Asnjë nga miqtë e saj nuk e vuri re.

Kreu i spitalit të obstetrikës tha: “Nuk është hera e parë që kemi pasur një nënë që vetëm e kuptoi se ajo ishte shtatzënë menjëherë përpara lindjes.

“Zakonisht ata janë të mitur dhe nuk kanë njohuri për fiziologjinë e tyre.

“Por ky pacient është në të 20-at e saj dhe është edukuar, kështu që ne jemi paksa te befasuar të befasuar”, transmeton Shqiperia Ime.

Raporti nuk ka thënë nëse pacienti ka planifikuar të japë djalin e saj për adoptim. Aktualisht është e paqartë se si e ka lindur fëmijën.

Pershtati: Shqiperia Ime