Surpriza pa fund! Paolo Fox zbulon me detaje çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e HOROSKOPIT gjatë kesaj jave!

Dashi

Loading...

Disa konflikte për Dashin, të lindurit në këtë shenjë absolutisht duan të dinë të vërtetën në marrëdhëniet e tyre familjare dhe në marrëdhëniet e dashurisë. Kjo mund të shkaktojë momente të tensionit, veçanërisht me njerëz nga Gaforrja ose Bricjapi. Kjo nuk është vetëm një periudhë, por një kohë kur Dashi do të donte të ishte diku tjetër. Pra, i kushtoni vëmendje konflikteve në të cilët mendoni se ka një bllok për dëshirën tuaj për t’u larguar, mund të akuzoni një person se ka qenë shkaku i palëvizshmërisë tuaj. Ruani qetësinë të premten dhe të shtunën.

Demi

Së fundi keni nevojën dhe aftësinë për të thënë atë që mendoni. Unë gjithmonë them se Demi është një shenjë shumë e duruar, shumë e fortë. Por kini kujdes që të mos tendosni shumë litarin, sepse Demi kur lodhet “ndalet përgjithmonë”. Merrni kohë për të shkuar deri tek një ndalesë, por ky është momenti kur një dem thotë “ose vazhdojmë ashtu siç them unë, ose faleminderit dhe mirupafshim”. Ditë të bukura priten të vijnë, veçanërisht të mërkurën dhe të enjten.

Binjakët

Problemet e përjetuara në janar ende ndjehen dhe po presin për një kthesë që do të keni nga marsi: rreth datës 10 Mars do të keni përgjigjet e para të mira. Ky është një vit i përpjekjeve, dikush do ta shohë këtë me rinovimin e kontratës, ju keni kundër Jupiterin dhe do të duhet të ulni shpenzimet. Të zhytur në këtë seri tensionesh, keni nevojë për liri. Kur ndjeheni shumë tension ju keni nevojë të argëtoheni dhe të udhëtoni, por edhe të takoni njerëz të këndshëm, të organizoni një darkë: ja pra, bëni diçka të këndshme, sepse keni bërë pak dhe keni nevojë të bëni më shumë.

GAFORRJA

Ju jeni një shenjë Hënore, një moment zemëroheni, dhe një herë tjetër qetësoheni sikur nuk ndodh asgjë. Nganjëherë rrugët tuaja i bëjnë të tjerët të zemërohen, por është mënyra juaj për të kapërcyer zemërimin. Në muajt e fundit ka pasur disa ndryshime në dashuri, por tani jeni duke iu afruar një faze më të mirë që do të jetë në pranverë. Lajmi i mirë për këto ditë është: tani Dielli fillon një tranzit të rëndësishëm. Dita më e mirë do të jetë e diela 24 shkurt. Megjithatë, këtë javë do të ketë ende disa konflikte. Kush nuk e ka harruar një dashuri ose që jeton gjithmonë në balancën midis të kaluarës dhe të tashmes, tani duhet të fillojë të shohë të ardhmen mespërmes mjegullës, sepse do të jetë rrezatuese.

LUANI

Ju jeni një pikë referimi. Ju jeni në një gjendje të veçantë, sepse kur jeni shumë të kërkuar, ndiheni të bekuar me këtë, uleni në një fron dhe nuk e dini nëse duhet të pranoni të bëni atë që ju kanë kërkuar. E pra, hiqni fronin dhe pranoni. E premtja dhe e shtuna janë ditët më të mira të një jave të këndshme.

VIRGJERESHA

Shenjë me një inteligjencë të madhe, ju shkëlqeni me cilësinë dhe rreptësinë tuaj. Ju gjykoni shumë, madje edhe veten tuaj, por kritikat pozitive ndaj vetes suaj ndihmojnë për t’u përmirësuar, ndërsa kur këtë qëllim në vetvete, atëherë do të jetë keq për ju. Ju ftoj të çlironi mendjen tuaj, ky është një vit i rëndësishëm dhe në maj do të keni përgjigjet e para.

PESHORJA

Ju jeni ende në një gjendje relativisht problematike. Ekziston një gjendje e jetës dhe një aktuale. Në atë të jetës, Peshorja dëshiron të jetojë në një dashuri paqësore dhe reciproke, pa polemika, por këto ditë, me jetën që rrjedh në mediat sociale, çdo gjë bëhet e diskutueshme, Peshorja nuk ndjehet shumë mirë. Duke hyrë në gjendjen aktuale, nëse ajo që ndodh në rrjetet shoqërore zvarritet në jetën reale, mund të lindin disa probleme. Kemi një Venus disonant, prandaj bëhuni të kujdesshëm nëse i keni mbyllur marrëdhëniet keq, ose nëse në 3 javët e fundit ka pasur momente të shkëputjes nga realiteti. Nëse jeni të trishtuar, mendoni se ky trishtim nuk është shkaktuar nga gjëra objektive, por nga dallimi midis asaj që dëshironi dhe asaj që jetoni. Faji nuk është juaji.

AKREPI

Ju doni të dashuroni dhe të jeni me të tjerët, të lidheni me ta. Por nëse jeni duke kërkuar, ju nganjëherë hidheni me kokë, kështu që ndonjëherë ndiheni të vetmuar. Jetoni momente shkëputjeje edhe kur jeni në çift, është e vështirë për ju që të përzgjidhni dhe zgjidhni, keni frikë se mos lëndoheni. Por tani është rasti për të vepruar. E diela 24 shkurt në shenjën tuaj, prodhon efekte sensacionale për pasionin.

SHIGJETARI

Gjërat më të rëndësishme mund të kenë ndodhur tashmë: ndoshta ka pasur një bisedë ose kontakte. Tani duhet thjesht të prisni: ju keni mbjellë, duhet të prisni që filizat të rriten. Është shumë e vështirë që diçka e mirë të mos ndodhë me Shigjetarin këtë vit. Edhe të rinjtë mund të fillojnë të bëjnë diçka të rëndësishme. Është shumë e rëndësishme që ju të lëvizni, kështu që nëse jeni në një gjendje ku duhet të zgjidhni midis një pune të qëndrueshme dhe një pune në një tjetër qytet, nëse keni dyshime se në mjedisin ku jeni çdo gjë ju rri shumë ngushtë, lëvizni dhe pranoni punë që ju shpien diku tjetër, apo të takoni më shumë njerëz.

BRICJAPI

Bricjapi është një mendimtar i madh dhe konservator, por tani jeni më të fortë, sepse nuk jeni më të gatshëm të inkriminoni të tjerët për gabimet tuaja, nëse jeni gabim tani ju jeni në gjendje të pranoni gabimet tuaja dhe kjo është një arritje e madhe. Të jesh në pozitë të gabuar do të thotë të mos përsërisësh gabimin. Hapuni veten drejt projekteve dhe programeve të reja.

UJORI

Është një situatë me pak lodhje për ju. Ju qeveris Urani, një planet që jep anti-konformizëm dhe Saturni, i cili konsolidon. Ju jeni “seriozisht të çmendur “, nëse keni një marrëzi në mendje përpiqeni gjithmonë ta realizoni atë. Saturni jep kënaqësi në gjysmën e dytë të jetës: nëse je një Ujor i ri, është e mundur që të keni shumë ide në mendje, nëse jeni më shumë se 45 vjeç, ndoshta keni në mendje të vini një rregull të ri për jetën tuaj, më të shpenguar dhe me më pak imponime. Kujdes financat, viti 2018 ishte një vit që nuk solli shumë pasuri.

PESHQIT

Eshtë një qiell i bukur. Janari ka qenë një muaj jo fort i mirë, tashmë duhet ta merrni veten edhe nga pikëpamja fizike, për arsye të ndryshme. Dikush ka mbetur keq, dikush ka kapërcyer një provë, dikush ka lindur fëmijë, të tjerë kanë punuar shumë. Por tani jeni shumë të fortë, keni kaluar momente çorientimi të madh në janar. Në këtë moment keni shumë nevojë për dashuri. Keni nevojë për dikë që të njohë forcën tuaj dhe t’ju thotë që ju do shumë.